Pair of Carrocel Custom Thea Macassar Nightstands
SKU: CE-3104
Commodes, End Tables, Night Stands
These Modern nightstands are custom made. Each has beveled edges on the case and base and is finished in Macassar in a rich satin finish. A simple yet refined piece, it is also functional with two soft-close walnut drawers. A perfect fit for any bedroom.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New, made to order |
| Materials: | Macassar |
| Height: | 27.25 in. (69.22 cm) |
| Width: | 36 in. (91.44 cm) |
| Depth: | 20 in. (50.8 cm) |
| Condition: | New, made to order |
| Customizable: | Yes |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy















