Custom Modern Round Dining Table in Sunburst Pattern
SKU: DS-5210
Dining Tables, Custom Dining Tables
Custom Modern Round Dining Table in Sunburst Pattern. Magnificent hand-crafted sunburst patterned top with modern round fluted base. Finished in a rich warm walnut color tone in a satin sheen for maximum durability and longevity. All hand crafted and custom built by our in-house artisans.
| Country: | USA, Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Walnut |
| Height: | 30 in. (76.2 cm) |
| Width: | 72 in. (182.88 cm) |
| Depth: | 72 in. (182.88 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Modern, Mid-Century Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy
















