Pair of Corner Polished Stainless Steel Etegeres
SKU: C-3061
These modern shelving units are Carrocel Originals. Simple in design but luxuriously detailed, the contrast of the chrome and glass is a testament to 1960’s style and fun. Beautiful and functional, these pieces are a perfect pair for any home.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | 1960 |
| Materials: | Glass, Stainless steel |
| Height: | 31 in. (78.74 cm) |
| Width: | 78 in. (198.12 cm) |
| Depth: | 15.5 in. (39.37 cm) |
| Condition: | Original, Excellent |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy


















