Modern Curved Macassar Cocktail Accent Tables in Antiqued Silver Leaf
SKU: CE-3436
Modern Curved Macassar Cocktail Accent Tables in Antiqued Silver Leaf. Beautiful hand polished high gloss macassar tops with rich detailed wood grain pattern. Resting upon demi-lune curved pedestals in hand applied silver leafing with an antiqued brass patina. Pair can be used as accent tables or put them together for a unique cocktail table set.
Small W: 24” H: 18.25” D: 21”
Large W: 24” H: 25.25” D: 21”
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Silver leaf, Macassar, Wood |
| Height: | 25.25 in. (64.14 cm) |
| Width: | 24 in. (60.96 cm) |
| Depth: | 21 in. (53.34 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Modern |
| Other: | Only 1 Set Available |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy



















