Custom Glass Top with Geometric Pedestal Dining Table
SKU: DS-5068
Custom Dining Tables, Desks, Dining Tables
This ultra-cool dining table is part of the Carrocel Custom collection. The tabletop is tempered glass with polished edges and sits atop two pedestals carved into a geometric 8-sided triangular design with a bleached grey finish. The piece can be ordered in custom sizes and different finishes, making it a great choice for any home.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | Made to order, new |
| Materials: | Wood, Glass |
| Height: | 30 in. (76.2 cm) |
| Width: | 104 in. (264.16 cm) |
| Depth: | 52 in. (132.08 cm) |
| Condition: | Made to order, new |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy
















