Carrocel Custom Modern Walnut Mirrored Sideboard Buffet
SKU: B-2013
Dressers, Sideboards and Buffets
This modern console is made to order. Crafted out of solid walnut, this piece is highlighted with custom antiqued mirror sections and adorned with gold metal vertical handles. There are four doors total that conceal two wide lined drawers and two wide shelves. The piece sits atop an H-shaped brass base and is a truly beautiful addition to a sophisticated home.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New, made to order |
| Materials: | Wood, Mirror, Metal |
| Height: | 34.25 in. (87 cm) |
| Width: | 76 in. (193.04 cm) |
| Depth: | 18 in. (45.72 cm) |
| Condition: | New, made to order |
| Customizable: | Yes |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy
















