Carrocel Custom Made Walnut Sideboard Buffet
SKU: B-2007
Bookcases, Display Cabinets, Sideboards and Buffets
This modern sideboard buffet is made to order. The piece is finished in a glossy dark stain, and has four doors with three drawers on each end and three wider drawers front and centre. Sitting atop a complementary brass base with angled legs, this piece is perfect for a well-designed home.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New, Made to Order |
| Materials: | Walnut, Brass |
| Height: | 32.5 in. (82.55 cm) |
| Width: | 84 in. (213.36 cm) |
| Depth: | 18 in. (45.72 cm) |
| Condition: | New, Made to Order |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy











