Created by an American Designer this console features Stainless Steel created with a Spiral designed body and a curved flowing shape that adds to the dimension of floating rectangles. The perfect piece for an elegant and stylish hallway, living room or bedroom.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Stainless Steel, Glass |
| Height: | 30 in. (76.2 cm) |
| Width: | 47.5 in. (120.65 cm) |
| Depth: | 19.75 in. (50.17 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy












