Ralph Lauren designed Clivedon Queen bed, Neo-Classical sleigh bed with scroll headboard and footboard upholstered in tufted supple black leather. Brass claw foot details and gilt accents add subtle embellishment. Completed in a high gloss black lacquer color. Only one available in Queen size.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | 2014 |
| Materials: | Brass, Wood, Leather |
| Height: | 58 in. (147.32 cm) |
| Width: | 66 in. (167.64 cm) |
| Depth: | 116 in. (294.64 cm) |
| Condition: | Excellent, natural wear/patina on leather |
| Style: | Transitional |
| Other: | by Ralph Lauren |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy



























