Mid-Century Modern Curved Glass and Stainless-Steel Console Table by PACE
SKU: CE-3414
Mid-Century Modern Curved Glass and Stainless-Steel Console Table by PACE. America, circa 1970’s, by the Pace collection. Iconic mid-century design with curved stainless steel brackets creating a truly unique look. Thick glass panels complete the creation.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | 1970's |
| Materials: | Glass, Stainless Steel |
| Height: | 26.75 in. (67.95 cm) |
| Width: | 44 in. (111.76 cm) |
| Depth: | 14.75 in. (37.47 cm) |
| Condition: | Good, Wear consistent with age |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy



















