Custom Waterfall Coffee Table with Pullout Ottomans
SKU: LR-3290
Custom Waterfall Coffee Table with Pullout Ottomans. Featuring smoked mirror inserts with silver leaf frame. Complimented with two large oversized ottomans on pullout wheels. This set is hand crafted and made to order. Lead times are 10-14 weeks.
Table : W:30″ x D: 62.5″ H:20″
Ottoman: W: 30″ x D: 56″ H: 17.5″
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New, Made to Order |
| Materials: | Fabric, Mirror, Silver Leaf, Wood |
| Height: | 20 in. (50.8 cm) |
| Width: | 30 in. (76.2 cm) |
| Depth: | 62.5 in. (158.75 cm) |
| Condition: | New, Made to Order |
| Style: | Modern |
| Other: | Ottoman: W: 30" x D: 56" H: 17.5" |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy






















