Custom Round White Marble Top Dining Table
SKU: DS-5111
Dining Tables, Custom Dining Tables
Custom Round White Marble Top Dining Table. Hand crafted and custom made to order. Featuring clean contemporary tambour pedestal in satin white lacquer finish. Italian marble top has beautiful veining variations of white, greys and blacks.
| Country: | Canada, Italy |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Marble, Wood |
| Height: | 30 in. (76.2 cm) |
| Width: | 72 in. (182.88 cm) |
| Depth: | 72 in. (182.88 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy














