Custom Modern White Lacquered Sideboard Buffet with Glass Features
SKU: B-2054
$13,500 In Stock
Custom Modern White Lacquered Sideboard Buffet with Glass Features. Sleek custom design by Carrocel, hand crafted in Toronto Canada. Finished in a soft satin white lacquer with glass top and pedestals.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Wood, Glass, Metal |
| Height: | 34 in. (86.36 cm) |
| Width: | 72 in. (182.88 cm) |
| Depth: | 18 in. (45.72 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Modern, Contemporary |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy



















