Custom Modern Round Oak Dining Table Washed Finish
SKU: DS-5164
Dining Tables, Custom Dining Tables
$10,500 In Stock
Custom Modern Round Oak Dining Table Washed Finish. Featuring stunning sunburst oak top finished in a natural warm washed finish. Sitting atop a custom fabricated metal clover pedestal in an aubergine lacquer.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Oak, Metal |
| Height: | 30.5 in. (77.47 cm) |
| Width: | 60 in. (152.4 cm) |
| Depth: | 60 in. (152.4 cm) |
| Condition: | New |
| Customizable: | Inquire for pricing with any changes to specifications |
| Style: | Modern, Contemporary |
| Other: | Top Thickness 1.25" |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy
















