This made to order foyer table is part of the Carrocel Custom collection. The base is crafted out of solid hand polished black lacquer and is geometric in shape. The tabletop is a black glass inset piece surrounded by a brass ring, adding more depth to the piece. A stunning addition to any modern home!
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Wood, Glass, Metal |
| Height: | 30.75 in. (78.11 cm) |
| Width: | 40 in. (101.6 cm) |
| Depth: | 40 in. (101.6 cm) |
| Condition: | New |
| Customizable: | Size and Finish |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy













