Custom Modern Living Room Sofa Set in Designer Cream Fabric
SKU: LR-3323
Custom Modern Living Room Sofa Set in Designer Cream Fabric. Clean modern styling with thick comfortable cushions. The perfect set for a cozy living room.
Sofa – H: 34″ W: 96″ D: 40″ SH: 17.5” SD: 24”
Love Seat – H: 34″ W: 72″ D: 40″ SH: 17.5” SD: 24”
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New, Made to Order |
| Materials: | Fabric, Wood |
| Height: | 34 in. (86.36 cm) |
| Width: | 96 in. (243.84 cm) |
| Depth: | 40 in. (101.6 cm) |
| Seat Height: | 17.5" |
| Condition: | New, Made to Order |
| Customizable: | Finish, Size, Upholstery - Pricing will Vary |
| Style: | Modern, Contemporary |
| Other: | Seat Depth 24" |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy





























