Custom Curved Channel Back Sofa by Carrocel. Displayed with a textured light wood platform and luxurious Italian leather material. Featuring unique channel back design with removable seat cushion. Available in custom finishes and fabrics, pricing will vary.
| Country: | Canada, Italy |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New, Made to Order |
| Materials: | Leather, Wood |
| Height: | 32.5 in. (82.55 cm) |
| Width: | 84 in. (213.36 cm) |
| Depth: | 37 in. (93.98 cm) |
| Condition: | New, Made to Order |
| Style: | Modern, Mid-Century Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy




















