Black Lacquered Chest of Drawers Mayfair Dresser by Ralph Lauren
SKU: CM-3000
Black Lacquered Chest of Drawers Mayfair Dresser by Ralph Lauren. This transitional style dresser has three drawers and is finished in a rich, black lacquer. It features a serpentine top and bit of glitz with stainless steel ferrule pulls. The piece sits atop four fluted legs with stainless steel caps on the two front feet and is a beautiful addition to a bold bedroom.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Wood, Metal |
| Height: | 31.25 in. (79.38 cm) |
| Width: | 39 in. (99.06 cm) |
| Depth: | 19 in. (48.26 cm) |
| Condition: | Excellent |
| Style: | Modern, Hollywood Regency |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy














