Art Deco Inspired Walnut Server Cabinet by Ralph Lauren
SKU: B-1943
Commodes, Console Tables, Sideboards and Buffets
This gorgeous server has art deco and modern influences combined. A sleek linear facade is divided into five stacked drawers on the left balance by a double-door shelved cabinet on the right. The exterior is enveloped in seamless rich warm brown walnut and accented by stainless steel recess pulls adding a modern timeless appeal.
| Country: | United States |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Walnut, Stainless Steel |
| Height: | 37 in. (93.98 cm) |
| Width: | 56 in. (142.24 cm) |
| Depth: | 19.75 in. (50.17 cm) |
| Condition: | New |
| Customizable: | Yes |
| Style: | Contemporary, Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy















