This modern sideboard buffet is made to order. The piece is finished in a light satin with white front finish. It features four doors with three drawers on each end and three wider drawers front and centre. Sitting atop a complementary brushed brass base with angled legs, this piece is perfect for a well-designed home. Inquire for pricing with any changes to specifications.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Walnut, Brass |
| Height: | 32.5 in. (82.55 cm) |
| Width: | 84 in. (213.36 cm) |
| Depth: | 18 in. (45.72 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Modern, Contemporary |
| Other: | Lead time 12-16 Weeks |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy






















