These hanging diamond lanterns are rustic and trendy. The diamond shaped frame is composed of black metal with glass panels and one opening door for easy access. The solid top also features a polished brass ring for hanging making these pieces perfect for entertaining indoors or outdoors.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | 2017 |
| Materials: | Metal, Glass, Brass |
| Height: | 18.25 in. (46.36 cm) |
| Width: | 18 in. (45.72 cm) |
| Depth: | 18 in. (45.72 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy















