Vintage Radior Motorcycle Post War French
SKU: LA-8106
Vintage Radior Motorcycle Post War French. In original condition with Nervor Type C Engine. Sold as is, for decorative purposes or restoration interested enthusiasts.
| Country: | France |
|---|---|
| Date of Manufacture: | 1950 |
| Materials: | Steel |
| Height: | 34 in. (86.36 cm) |
| Width: | 67 in. (170.18 cm) |
| Depth: | 25 in. (63.5 cm) |
| Condition: | Good |
| Style: | Industrial |
| Other: | Sold as is |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy















