Vaughan Benz Style Ebonized Console Table with Silver Trim
SKU: CE-3417
Vaughan Benz Style Ebonized Console Table with Silver Trim. America, circa 1950’s. Sleek modern styling with silver trim accents. Newly restored in a high gloss polished black lacquer. Perfect for hallways, entrances and sofas. Priced individually, only 1 available.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | 1960's |
| Materials: | Wood |
| Height: | 33 in. (83.82 cm) |
| Width: | 63 in. (160.02 cm) |
| Depth: | 12 in. (30.48 cm) |
| Condition: | Restored, Excellent |
| Style: | Modern, Mid-Century Modern |
| Other: | Priced individually, Only 1 Left |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy




















