Exclusive Carrocel Custom set of 8 pleated dining chairs. Featuring a velvet deep grey fabric and black stain finished wood legs. This is a custom chair, please inquire about pricing for custom finishing and fabrics. $2,550 COM
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Fabric, Wood |
| Height: | 36 in. (91.44 cm) |
| Width: | 23.25 in. (59.06 cm) |
| Depth: | 27.25 in. (69.22 cm) |
| Seat Height: | 21 |
| Condition: | New |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy

















