Set of 6 Custom Modern Black and White Leather Dining Chairs
SKU: DC-5162
Set of 6 Custom Black and White Leather Dining Chairs by Carrocel. Featuring sleek modern styling with contrasting black and white polished lacquer finish. Completed in luxurious Italian black leather.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Wood, Leather |
| Height: | 34.5 in. (87.63 cm) |
| Width: | 17.75 in. (45.09 cm) |
| Depth: | 22.5 in. (57.15 cm) |
| Seat Height: | 18" |
| Condition: | New |
| Style: | Modern |
| Other: | Seat Depth 16" |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy





















