Round Marble Top Breakfast Table with Polished White Tulip Pedestal
SKU: CE-3356
$2,950 In Stock / One of a Kind
Round Marble Top Breakfast Table with Polished White Tulip Base. Original from the 1970’s. Featuring 2 tone marble top with polished white metal tulip pedestal. Based on the iconic mid-century knoll design.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | 1970's |
| Materials: | Marble, Metal |
| Height: | 29 in. (73.66 cm) |
| Width: | 35.5 in. (90.17 cm) |
| Depth: | 35.5 in. (90.17 cm) |
| Condition: | Good, Wear consistent with age and use |
| Style: | Modern, Mid-Century Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy














