This modern ice bucket is trendy and beautiful. The light grey hide case contains a brushed brass insert with polished brass leopard head accents on either side to be used as carrying handles. An interesting piece perfect for entertaining.
Priced individually.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | 2017 |
| Materials: | Brass, Cow Hide |
| Height: | 9.25 in. (23.5 cm) |
| Width: | 13.5 in. (34.29 cm) |
| Depth: | 10 in. (25.4 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy













