Pair of Modern Walnut Leather Benches by Lara Mann. Simplistic modern styling in rich walnut woods and upholstered seat cushion. Contrasting center panel adds some texture and flare to the design. Finished in a satin espresso walnut color with tan leather seats.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Leather, Walnut |
| Height: | 21 in. (53.34 cm) |
| Width: | 26 in. (66.04 cm) |
| Depth: | 18 in. (45.72 cm) |
| Seat Height: | 18.75" |
| Condition: | New |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy




















