Pair of Modern Grey Distressed Chests by Kittinger
SKU: CM-2998
Chests, End Tables, Night Stands
$7,000 In Stock / One of a Kind
Original pair of Modern Grey Distressed Chests by Kittinger. Excellent quality vintage chests restored in a custom grey finish with new matte black pull handles.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | 1960's |
| Materials: | Wood, Metal |
| Height: | 34.25 in. (87 cm) |
| Width: | 34 in. (86.36 cm) |
| Depth: | 20 in. (50.8 cm) |
| Condition: | Excellent, Restored |
| Style: | Transitional, Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy
























