Pair of Modern Brass Leather Lounge Chair Bison by McGuire Haybine
SKU: LR-3269
$5,500 In Stock
Pair of Modern Brass Leather Lounge Chair Bison by McGuire Haybine. Sharply designed brass geometric shape with a beautifully sculpted distressed leather and attached pillow all delicately hand stitched.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Leather, Brass, Metal |
| Height: | 26.75 in. (67.95 cm) |
| Width: | 26 in. (66.04 cm) |
| Depth: | 31 in. (78.74 cm) |
| Seat Height: | 16" |
| Condition: | New |
| Style: | Mid-Century Modern, Modern |
| Other: | Seat Depth 18" |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy

















