Modern Round Oak and Walnut coffee table. Mid-Century modern inspired clean design. Beautiful cerused oak top in a natural blush finish with brown walnut pedestal. Thick edge detail with walnut accent trim to match. Made in USA and custom finished by the Carrocel artisans.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Oak, Walnut |
| Height: | 19.25 in. (48.9 cm) |
| Width: | 41.5 in. (105.41 cm) |
| Depth: | 41.5 in. (105.41 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy















