Modern Oak Dining Table with Double Column Champagne Ring Base
SKU: DS-5123
Dining Tables, Custom Dining Tables
$8,450 In Stock
Modern Oak Dining Table with Double Column Champagne Ring Base. Modern charcoal stained rift cut oak dining table with a double column pedestal base with a champagne finished ring.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Oak, Metal |
| Height: | 30.5 in. (77.47 cm) |
| Width: | 103.75 in. (263.53 cm) |
| Depth: | 49.75 in. (126.37 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Modern, Contemporary |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy

















