Maximize style and functionality with this sleek and simple modern coffee table. Hand-crafted in natural oak, it features beautiful porcelain corner accent motifs. Ingeniously designed, two corners seamlessly pull out to reveal comfortable leather-upholstered seating ottomans, offering a versatile and space-saving solution for your living area.
Table – W: 54” H: 17.25” D: 32”
Ottoman – W: 18” H: 15.75” D: 18” SH: 14”
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Oak, Leather, Porcelain |
| Height: | 17.25 in. (43.82 cm) |
| Width: | 54 in. (137.16 cm) |
| Depth: | 32 in. (81.28 cm) |
| Seat Height: | 14" |
| Condition: | New |
| Style: | Modern, Contemporary |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy



































