Modern Curved Linen Swivel Chair by Ellen Degeneres Wicma Chair
SKU: LR-3341
$7,000 In Stock / One of a Kind
Modern Curved Linen Swivel Chair by Ellen Degeneres Wicma Chair. Sophisticated curved design with clean lines. Features swivel mechanism for optimal lounging space. Upholstered in a luxurious off-white fabric. Accent pillow included. Matching sofa available and sold separately.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Wood, Fabric, Metal |
| Height: | 35.5 in. (90.17 cm) |
| Width: | 40 in. (101.6 cm) |
| Depth: | 40 in. (101.6 cm) |
| Seat Height: | 20" |
| Condition: | New |
| Style: | Modern, Contemporary |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy

















