Modern Brass Console Table by Mastercraft 1970’s USA
SKU: CE-3410
$4,950 In Stock / One of a Kind
Modern Brass Console Table by Mastercraft 1970’s USA. Original brass console by Mastercraft furniture, America circa 1970’s. Beautiful brass frame with antiqued glaze finish. Original beveled edge glass top has minor scratches consistent with age and use.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | 1970's |
| Materials: | Brass, Metal, Glass |
| Height: | 29 in. (73.66 cm) |
| Width: | 55.75 in. (141.61 cm) |
| Depth: | 16 in. (40.64 cm) |
| Condition: | Good, minor wear consistent with age |
| Style: | Mid-Century Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy

















