Mid-Century Modern End Table in the manner of Kipp Stewart & Stewart MacDougall
SKU: CE-3293
$2,250 In Stock / One of a Kind
Mid-Century Modern End Table in the manner of Kipp Stewart & Stewart MacDougall. Original 1970’s American mid-century design A-frame legs. Masterfully restored in a satin black finish with metal pulls.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | 1970 |
| Materials: | Wood, Metal |
| Height: | 24 in. (60.96 cm) |
| Width: | 18.75 in. (47.63 cm) |
| Depth: | 24 in. (60.96 cm) |
| Condition: | Restored, Excellent |
| Style: | Mid-Century Modern, Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy

















