Carrocel Custom Lucia Dining chair. Featuring solid maple frame with a hand stitched covering.
Available in any fabric, finish or quantity, pricing will vary.
Price is for C.O.M – fabric not included*
Silver hand painted foot caps are an additional add-on*
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New, Made to Order |
| Materials: | Wood, Fabric |
| Height: | 30.5 in. (77.47 cm) |
| Width: | 23.25 in. (59.06 cm) |
| Depth: | 24 in. (60.96 cm) |
| Seat Height: | 20" |
| Condition: | New, Made to Order |
| Customizable: | Yes, Finish and Fabric |
| Style: | Contemporary, Modern |
| Other: | Price is C.O.M - Excludes Cost of Fabric and Add-ons |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy



















