Etagere Bookcase Shelving Unit in Walnut and Metal
SKU: C-3117
$2,895 In Stock
This exquisite etagere bookcase is sure to make a statement in any room with its traditional styling and modern flare. The 6 stunning walnut shelves are supported by long metal tubed structures in a bronze plated finish. Its beautiful open design makes it the perfect piece for showing off collectables and art. Newly made, in the USA.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Walnut, Metal |
| Height: | 81.5 in. (207.01 cm) |
| Width: | 24 in. (60.96 cm) |
| Depth: | 20 in. (50.8 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Transitional |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy




















