Delphine Queen Size Bed Frame by Baker Furniture. Made by Baker Furniture, this beautiful queen size Delphine bed is upholstered in a neutral beige textured fabric with cream white designer lacquer finish. This bed frame is the perfect combination of traditional styling with a modern touch.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Fabric, Wood |
| Height: | 64 in. (162.56 cm) |
| Width: | 64 in. (162.56 cm) |
| Depth: | 87 in. (220.98 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Transitional, Contemporary |
| Other: | Footboard Height: 18" |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy





























