Carrocel Custom Verona Dining Chair. Featuring sleek curved back leg design in solid white oak. Available in custom finishes and fabric. Price listed is COM and does not include fabric material, fabric extra and sold separately.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Oak, Fabric |
| Height: | 33 in. (83.82 cm) |
| Width: | 21 in. (53.34 cm) |
| Depth: | 22.5 in. (57.15 cm) |
| Seat Height: | 19.5" |
| Condition: | New |
| Style: | Art Deco, Contemporary |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy

















