Custom Tonio Dining Chair. Custom made at Carrocel. This sleek made to order chair has an Italian modernism with a fine cut elegant detailed design. Perfect for a modern or contemporary setting.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Wood, Fabric |
| Height: | 30.75 in. (78.11 cm) |
| Width: | 24 in. (60.96 cm) |
| Depth: | 24 in. (60.96 cm) |
| Seat Height: | 19" |
| Condition: | New, Made to order |
| Customizable: | Finish and Fabric |
| Style: | Modern, Contemporary |
| Other: | 2.75 Yards Per Chair |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy
















