Custom Round Porcelain Black and Gold Tambour Side Table. Beautiful Italian porcelain in black with smoked white and grey veining. Resting atop a circular tambour pedestal in a faux finished gold leaf color with antiquing details.
| Country: | Canada, Italy |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Porcelain, Wood, Gold Leaf |
| Height: | 15.75 in. (40.01 cm) |
| Width: | 24.75 in. (62.87 cm) |
| Depth: | 24.75 in. (62.87 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy

















