Custom Modern Walnut Dining Table Art Deco Inspired
SKU: DS-5131
Custom Dining Tables, Dining Tables
Custom Modern Walnut Dining Table Art Deco Inspired. This hand crafted custom table is built and finished by our master craftsmen. It features an original art deco pedestal design with gold leaf accenting. With an absolutely gorgeous table top featuring walnut and pinstripe banding. This table can be custom ordered in any dimension or finish you desire.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Walnut |
| Height: | 30 in. (76.2 cm) |
| Width: | 126 in. (320.04 cm) |
| Depth: | 48 in. (121.92 cm) |
| Condition: | New |
| Customizable: | Finish and Size |
| Style: | Art Deco, Mid-Century Modern, Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy



















