Custom Modern Grey Dining Table with Metal Geometric Pedestals
SKU: DS-5202
Dining Tables, Custom Dining Tables
Custom Modern Grey Dining Table with Metal Geometric Pedestals. Carrocel Custom design, hand crafted in Toronto, Canada. Composed of walnut, finished with a rich 2 tone grey satin lacquer with a pair of brass patinated geometric pedestals. Can be custom ordered in different sizes, finishes and pedestal designs.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Walnut, Brass |
| Height: | 30 in. (76.2 cm) |
| Width: | 120 in. (304.8 cm) |
| Depth: | 48 in. (121.92 cm) |
| Condition: | New |
| Customizable: | Yes, Size and Finish |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy





























