Custom Modern Brass and Marble Console Table
SKU: CE-3365
Console Tables, Sideboards and Buffets
Custom Modern Brass and Marble Console Table. Featuring imported Italian marble top with unique intricate black and white veining. Completed with a custom designed zig-zag shaped brass platform. The perfect addition for an entrance or hallway.
| Country: | Canada, Italy |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Marble, Metal |
| Height: | 37 in. (93.98 cm) |
| Width: | 72 in. (182.88 cm) |
| Depth: | 15.5 in. (39.37 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Modern |
| Other: | Marble Thickness 1.5" |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy




















