Custom Modern Macassar Dining Table by Carrocel. Featuring beautiful Macassar wood grains and clean art deco styling. Completed in a rich natural hand rubbed finish.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Macassar |
| Height: | 30 in. (76.2 cm) |
| Width: | 96 in. (243.84 cm) |
| Depth: | 48 in. (121.92 cm) |
| Condition: | New |
| Customizable: | Available in Custom Finishes and Sizes |
| Style: | Modern, Art Deco |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy





















