Custom Modern Acrylic and Walnut Console Table
SKU: CE-3411
Custom Modern Acrylic and Walnut Console Table. Hand crafted and custom designed by Carrocel in Toronto, Canada, using the finest materials and techniques available. Composed of 2 large pieces of acrylic joined with natural walnut trestle. The top is a thick solid wood piece in a high gloss polished black lacquer. This console is modern in style but diverse for a multitude of interior styles and tastes.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Acrylic, Walnut, Metal, Wood |
| Height: | 34 in. (86.36 cm) |
| Width: | 60 in. (152.4 cm) |
| Depth: | 16 in. (40.64 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy
























