Custom Mid-Century Modern Kagan Inspired Sofa Couch. Carrocel Custom made in the style of Kagan. Upholstered in a designer textured fabric. Custom ordered 12 week delivery.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | Made to Order |
| Materials: | Fabric, Wood |
| Height: | 35 in. (88.9 cm) |
| Width: | 120 in. (304.8 cm) |
| Depth: | 39 in. (99.06 cm) |
| Seat Height: | 15" |
| Condition: | Made to Order |
| Customizable: | Fabric and Size |
| Style: | Modern, Contemporary |
| Other: | Seat Depth 24" |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy

















