Custom Art Deco Inspired Modern Walnut Console Table. This Art Deco style console table is absolutely gorgeous. With a large u-shaped base and pedestal. This console is a work of art and the perfect statement piece for entrances and hallways. Handcrafted by the Carrocel artisans using walnut woods and finished in a semi-gloss, rich, warm, walnut color.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Walnut |
| Height: | 32.5 in. (82.55 cm) |
| Width: | 48 in. (121.92 cm) |
| Depth: | 12 in. (30.48 cm) |
| Condition: | New |
| Customizable: | Yes, Size and Finish |
| Style: | Art Deco, Modern |
| Other: | Lead times 8-14 Weeks |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy



















