Contemporary Natural Oak Lounge Chair by Ellen Degeneres Parkdale Chair
SKU: LR-3345
Contemporary Natural Oak Lounge Chair by Ellen Degeneres Parkdale Chair. Beautiful contemporary design with thick natural light show wood. Featuring plush seat and back cushions in a luxurious textured white linen.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Fabric, Oak |
| Height: | 28 in. (71.12 cm) |
| Width: | 34 in. (86.36 cm) |
| Depth: | 35 in. (88.9 cm) |
| Seat Height: | 16" |
| Condition: | New |
| Style: | Contemporary, Modern |
| Other: | Arm Height 21.5" |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy



























